21 Ocak 2011 Cuma

KIŞ SOĞUK VE SERT!!

Bu kış tahminlerden daha soğuk geçiyor.Soğuk olmasının yanı sıra oldukça da sert ve keskin bir hava var.Peki bu havalardan korunmak için neler yaparız neler giyeriz saçımızı cildimizi nasıl koruruz??Bunun için bir kombin   hazırladım .
GECE KADAR SİYAH
Cildimizi korumak için ise mutlaka dışarı çıkmadan bir nemlendirici sürmeliyiz özellikle ellerimize bu mevsimlerde özel bir itina göstermemiz gerekir.Bunun içinde bir önerim var.
SÜREKLİ NEMLİ KALAN ELLER

Bir diğer dikkat etmemiz gerek unsur ise dudaklarımız özellikle de bu havalarda dudaklarımızı korumak içinde oldukça çok seçenek var bende bir kaç tane önerebilirim.
Hemen her renk ve tona sahip nıvea lip care'lar çok iyi bir seçenek olması yanında erkekler içinde renksiz dudak koruyucular üretmekte.
Blistex harika bir koruyucu renksiz sadece parlatıyor fakat bu soğuklarda en iyilerden birde bu balm.

Ve gelelim saçlara;

Sıcak duştan uzak dur. Bunun yerine saçlarını ılık veya soğuk su ile yıka.

Saç kurutma makinesi ve saç maşasını mümkün olduğunca az kullan.
Eğer kullanmak zorundaysan, saç bakım kremini saçlarında yeterince beklettiğinden emin ol.

Asla saçların nemliyken evi terketme. Saç tellerin donarsa, kolayca kırılacaktır.

Kullandığın saç spreyinin içerdiği alkol miktarını kontrol etmeyi unutma. Yüksek miktarda alkol, saçı kuru ve kırılgan yapar.

Uzun süre geçirdiğin kapalı mekanlarda, hava nemlendirici cihazlar kullanmak, saçında oluşacak elektriklenmenin önüne geçecektir.

8-10 haftada bir saçın uçlarından düzenli olarak aldırman, kırılmaları önleyeceği gibi buklelere de belirginlik katacaktır. 
Saçları korumak için yapılan bu yöntemleri bir siteden aldım uzmanlar tarafından kaleme alınmış bir yazı olmasının sizin için daha sağlıklı olacağını düşündüm. 
 Yorum Gönder